Victor SigortaVictor SigortaVictor Sigorta

Başarısız olan Willis Towers Watson birleşmesinin Aon’a faturası 1.4 milyar dolar

  • Anasayfa
  • Construction
  • Başarısız olan Willis Towers Watson birleşmesinin Aon’a faturası 1.4 milyar dolar

Sigorta dünyasının en büyük birleşmesi olarak sektör tarafından merakla takip edilen Aon-Willis Towers Watson anlaşmasında iptal kararı alınmasının etkileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Aon yetkililerinin açıklamasına göre birleşmenin gerçekleşememesi Willis Towers Watson’a ödenecek 1 milyar dolarlık payın yanında 400 milyon dolar daha masraf çıkaracak.

Küresel sigorta brokeri Aon ve Willis Towers Watson arasındaki büyük anlaşmanın iptal edilmesinin etkileri yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlıyor. Aon’un yaptığı açıklamaya göre başarısız olan mega birleşmenin Aon’a faturası 1.4 milyar dolar seviyesinde. Yetkililer tarafından, şirketin Willis Towers Watson’a iptal olan anlaşma nedeniyle ödeyeceği 1 milyar dolarlık payın üzerine işleri ayırma süreçlerinde 400 milyon dolar daha masrafın çıkabileceği söyleniyor.

Aon CFO’su Christa Davies’in analistlerle paylaştığı öngörüsünde göre 350-400 milyon dolar bandına çıkması tahmin edilen ekstra masrafların, şirketin açıklayacağı 3. dönem rakamlarda etkisinin görülmesi bekleniyor.

BIDEN YÖNETİMİNİN ZAFERİ

Geçtiğimiz hafta, şirketler ortak bir karar ile aralarındaki 30 milyar dolarlık birleşme anlaşmasını iptal edeceklerini, bu kararın ardındaki nedenin ise yasal süreçlerde çıkmaza ulaşılması olduğunu açıklamışlardı. AB’de birleşmeye onay çıksa da ABD’de alınan bu karar, Başkan Biden yönetiminin bir zaferi olarak kayıtlara geçmişti.

Leave A Comment

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?