Victor SigortaVictor SigortaVictor Sigorta

Boston Dynamics’ten dört ayaklı hasar tespit robotu

Boston Dynamics, Kaliforniya merkezli Farmers Insurance için özel bir robot geliştirdi. Dört ayaklı yapısıyla bir köpeği andıran robotun hasar tespit süreçlerinde ekiplere yardımcı olması amacıyla tasarlandı.

Sigorta sektöründe teknoloji kullanımı artarak devam ediyor. Bu defa karşımıza köpeği andıran yapısıyla dört ayaklı bir robot çıkıyor. Boston Dynamics tarafından Kaliforniya merkezli Farmers Insurance için özel olarak geliştirilen robotun hasar tespit süreçlerinde kullanılması amaçlanıyor. Afetlerden kaynaklanan hasarlarda tespit yapması amaçlanan dört ayaklı özelleştirilmiş robot; kasırga, hortum, deprem ve orman yangınları gibi afetlerden kaynaklanan hasarların değerlendirmesine yardımcı olması bekleniyor.

Çevik ve gelişmiş hareket kabiliyeti ile çeşitli engebeli arazilerde gezebilen ve ulaşılması zor olan alanlarda insanlara yardımcı olacak Boston Dynamics imzalı robotun önümüzdeki aylarda hasar tespit ekiplerine katılabileceği aktarılıyor. Dijital olarak yönlendirilebilen robot  aynı zamanda hasar tespit görevi dışında afet sonrasında arama kurtarma operasyonları ve ilk müdahale ekiplerine de yardımcı olacak.

Leave A Comment

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?